ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9502726
*
nr 950 2726
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), signed, "sjukhuslängor på Beckomberga" 29x39, (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), Signerad, "sjukhuslängor på Beckomberga" 29x39, (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday Mars 23 2015
at 20:20:25
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/3 20:35:34
1
Vinnande bud
22/3 18:53:47
2
350 kr
22/3 18:53:47
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:06
*
Ester Henning
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Läs om budbetjänten
nr 950 2726
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), signed, "sjukhuslängor på Beckomberga" 29x39, (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), Signerad, "sjukhuslängor på Beckomberga" 29x39, (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday Mars 23 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
20/3 20:35:34 | 1 | Vinnande bud |
22/3 18:53:47 | 2 | 350 kr |
22/3 18:53:47 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:06